T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bolu İl Sağlık Müdürlüğü Mudurnu Devlet Hastanesi

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Bolu İl Sağlık Müdürlüğü Mudurnu Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Ketem Boluluları bekliyor

Güncelleme Tarihi: 06/06/2018

HAYDİ KANSER TARAMASINA

‘’TATİLDE KENDİNİZE İYİ BAKIN, KANSERE SAVAŞ AÇIN’’

17 Şubat 2018

30-65 yaş arası kadınların rahim ağzı ,40-69 yaş arası kadınların meme ve 50-70 yaş arası tüm bireylerinin Kolon Kanseri tarama testlerinin yapıldığı Bolu Ketem artık,Cumartesi günleri de 09:00-16:00 saatleri arasından hizmet veriyor. 

Refika Baysal Toplum Sağlığı Merkezi bünyesindeki Kanser, Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi KETEM hafta içi çalışan veya mesai saatleri uygun olmadığı  için başvuramayan, ya da gelme fırsatı bulamayan hastalar için  Cumartesi günleri de açık olacak.Bu önemli uygulamanın diğer illerede örnek olması bekleniyor.Uygulama ile ilgili detaylı bilgiyi Bolu İl Sağlık Müdürü Muhammed Emin Demirkol verdi.0030—0036—0037 KISA KISA

Tarama testlerinin ücretsiz olarak yapıldığını kaydeden Demirkol geçtiğimiz yıl 35 kanser vakasının KETEM tarafından burada tespit edildiğini vurguladı. Bolu Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği üyeleri de kanser araştırma merkezini gezerek yetkililerden bilgi aldı. Ziyaretin ardından başkan İlhan Otacıoğlu, merkez ile ilgili düşüncelerini aktardı.