Mudurnu Devlet Hastanesi

Bolu Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği
Mudurnu Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Kanser Haftası Etkinliği

Güncelleme Tarihi: 26/03/2018

Bolu İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, 1-7 Nisan Dünya Kanser Haftası nedeniyle hastalıkla ve hastalıkla mücadeleye dikkat çekmek üzere, bisiklet turu etkinliği düzenleneceğini bildirdi.

Bolu İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin Demirkol, yaptığı açıklamada, “Kanser dünya genelinde önemli bir sağlık sorunu olmakla beraber toplumlarda önemli bir sosyoekonomik yüke, maddi ve manevi kayıplara yol açmaktadır. Bu anlamda kanserle etkin mücadele konusu gündeme gelmekte, bu mücadelede de ulusların oluşturdukları sağlık politikaları kadar halkın farkındalığının arttırılmasına yönelik düzenlenen etkinliklerde büyük önem taşımaktadır.

Bu kapsamda 1-7 Nisan Dünya Kanser Haftası etkinlikleri çerçevesinde Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programının desteklenmesi, trafikten kaynaklanan hava kirliliğinin azaltılması, görüntü kirliliği, küresel ısınma üzerinde olumlu etki yaparak insan sağlığının ve çevrenin korunması açısından önem taşıyan, ekonomiye de olumlu etki katkıları olduğu bilinen bisiklet kullanımının arttırılması amacıyla Atatürk Orman Parkı’nda bisiklet turu düzenlenecektir” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Demirkol, etkinliğin 1 Nisan Pazar günü saat: 11.00’de yapılmasının planlandığını belirterek, bu önemli etkinliğe örnek teşkil etmesi açısından sağlık çalışanlarını ve aileleri ile tüm vatandaşları davet etti.